Nachádzate sa tu

Pri bl. Zdenke

Kategória: 

Pôstná duchovná obnova žiakov pre bl. Zdenke Schelingovej

 

Piatok 6. marca 2020 dopoludnia o 9.00 h prišlo do Kostola Povýšenia Svätého kríža v Podunajských Biskupiciach 17 žiakov z piatej C triedy z Katolíckej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružnov, v sprievode triednej učiteľky Šiškovej a Krajčíkovej. Pôstnu duchovnú obnovu pri bl. Zdenke Schelingovej viedol kňaz P. Peter Šaradin CM.

Najskôr niektorí žiaci prijali sviatosť zmierenia. Ostatní využili ten čas na súkromnú modlitbu, na prezretie relikviára, zapísanie sa do pamätnej knihy, na prezretie kníh a devocionálií o bl. Zdenke a tiež na prípravu liturgie.

Nasledovala svätá omša, do ktorej sa deti aktívne zapojili. P. Šaradin v homílii vo forme dialógu vysvetlil deťom, že najdôležitejší z troch časov je prítomný čas. Od neho a jeho využitia záleží aj naša budúcnosť ba i celá naša večnosť.

Po prestávke a občerstvení si žiaci vypočuli v krátkosti históriu nášho rehoľného kostola a pozreli si prezentáciu o bl. Zdenke. Na viacerých zapôsobila veľkosť jej utrpenia, čo vyjadrili aj v rozhovore.