Nachádzate sa tu

Vyvrcholenie púte v Podunajských Biskupiciach

Kategória: 

Život sestry Zdenky vyhasol ako život hviezdy.

Vo štvrtok 30. júla 2015 sme v Kostole Svätého kríža v Podunajských Biskupiciach zavŕšili slávenie  Trojdnia s blahoslavenou Zdenkou Schelingovou. O 16.00 h. sa pútnici stretli na miestnom cintoríne v Zátiší bl. Zdenky, kde sa spoločne modlili pri jej hrobe pri príležitosti 60-tého výročia jej mučeníckej smrti. Pôvodne bola pochovaná v Trnave, ale v roku 1979 kvôli likvidácii starého cintorína bola spolu s ďalšími sestrami exhumovaná a ich telesné pozostatky boli uložené v spoločnom hrobe v Podunajských Biskupiciach. Pútnici sa presunuli do kostola, kde po spievaných litániách k bl. Zdenke a krátkych duchovných odkazoch a impulzoch bl. Zdenky nasledovalo slávenie sv. omše. Hl. celebrantom  bol Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup. Pre všetkých pútnikov bola vzácna aj skutočnosť, že mal na sebe ornát, ktorý mal oblečený dnes už svätý pápež Ján Pavol II. 14.9.2003 pri blahorečení sestry Zdenky v Petržalke. Spolu s ním koncelebrovalo 13 kňazov.

 

Otec biskup vo svojej homílii okrem iného povedal, že bl. Zdenka mala chrizmu rehoľnej ošetrovateľky. Už od zloženia prvých sľubov prevzala na seba úlohu Šimona z Cyrény. Cez utrpenie Kristovo prešiel k utrpeniu bl. Zdenky a poukázal i na utrpenie dnešných pravoverných, pretože v dnešných  časoch najprenasledovanejšou skupinou sú práve kresťania.  Sú to novodobí mučeníci. Zdenka patrila k nim. Jej obeta, jej krv, rýchlo priniesla úrodu. Vo veľmi krátkom čase hlavný sudca  pán Korbuly robil veľké pokánie a túto milosť mu zaiste vyprosila sestra Zdenka. Život sestry Zdenky vyhasol ako život hviezdy. Nech nám dnešná slávnosť slúži na prehlbenie našej viery.

Medzi obetnými darmi bola aj kytica 60-tich bielych ruží od dobrodincov z Trnavy, ktorú niesla pani Suzanne Pevny z Colorada Springs USA, ktorá  šíri vo svojej domovine úctu  k bl. Zdenke.

Na záver sv. omše pútnici dostali požehnaie relikviami bl. Zdenky, zatiaľ jedinej Slovenky povýšenej k úcte oltára.

Blahoslavená Zdenka, prihováraj sa za nás !