Nachádzate sa tu

Chorvátské sestry v Podunajských Biskupiciach

Kategória: 

Ďalší deň svojho putovania po stopách bl. Zdenky prežili naše spolusestry v Podunajských Biskupiciach

Druhý deň púte našich chorvátskych  sestier pokračoval v Podunajských Biskupiciach.  Sestry  sa mohli podrobnejšie  oboznámiť so životom blahoslavenej Zdenky cez prezentáciu.   Sestra Tatiana Repková   najprv priblížila dejiny života sestier Podunajských Biskupiciach a následne pokračovala v príbehu darovania života  a obety  bl. Zdenky. Sestry sa mali možnosť na tomto posvätnom mieste v našom rehoľnom   kostole modliť a vyprosovať potrebné milosti na orodovanie bl. Zdenky pri hlavnom relikviári.

Po srdečnom prijatí domácej komunity nasledoval obed. Po obede  sa  sestry presunuli na cintorín - do Zátišia bl. Zdenky. Sr. Terézia Benedikta Majerčáková pozvala sestry k duchovnej reflexii cez príbeh “Bielych  ruží.”  Po krátkej modlitbe ostali sestry v tichu a meditácií na tomto posvätnom mieste. 

Vyvrcholením púte bola svätá  omša, ktorú celebroval Vdp. Marián Červený z Čunova , ktorý sa vo svojej farnosti venuje chorvátskej menšine. Sestrám sa prihovoril počas svätej omše po  chorvátsky a poďakoval im za ich vernosť zasvätenému životu. Po svätej omši nasledovala ešte  spoločná večera v sesterskej atmosfére.